Skaitymo metai - Naujienos:„Pasaulio puslapiai“ kvies lentynose ieškoti įdomiausios verstinės literatūros

Naujienos

2020-03-24
„Pasaulio puslapiai“ kvies lentynose ieškoti įdomiausios verstinės literatūrosLietuvos leidėjų asociacija pristato naują literatūrinį projektą „Pasaulio puslapiai“. Kiekvienas mėnesis bus skiriamas skirtingai kalbai ir ja parašytiems kūriniams, išverstiems į lietuvių kalbą.

Asociacija kvies skaityti interviu su vertėjais, vertėjų, literatūros kritikų mintis apie jų mėgstamiausias knygas, įdomesnius faktus. Tikimasi ir pačių skaitytojų įsitraukimo bei jų mėgstamiausių kūrinių rekomendacijų.

„Pasaulio puslapiais“ siekiama:

  • atkreipti dėmesį į įdomiausius ir svarbiausius vertimus bei vertėjo darbo svarbą;
  • prisiminti ir tas knygas, kurios išverstos ir išleistos jau seniau, galbūt kai kurios iš jų laukia savo laiko jūsų namų lentynose;
  • padiskutuoti apie mėgstamiausias mėnesio kalbos knygas.

Bus kalbama apie prancūzų, italų, latvių, norvegų, lenkų, estų, ispanų, vokiečių, anglų ir kitas kalbas ir kūrinių vertimus iš šių kalbų. O ateityje bus kviečiama ir į renginius, kuriuose ne tik bus diskutuojama, kalbama, bet ir skaitomi iš šių kalbų išversti tekstai.

Likusias kovo mėnesio dienas kviečiama skaityti prancūzų literatūrą. Puikių kūrinių lietuvių kalba gali pasiūlyti daugelis Lietuvos leidyklų. Lietuvos literatūros vertėjų sąjunga 2018 metus skelbė prancūzų literatūros metais ir dalijosi prancūzų grožinės literatūros vertimų TOP 100. Visą šį sąrašą galite rasti LLVS puslapyje: PRANCŪZŲ GROŽINĖS LITERATŪROS VERTIMŲ TOP 100.

Jau dabar Lietuvos leidėjų asociacija kviečia skaityti pirmuosius tekstus internete: https://www.lla.lt/lt/pasaulio-puslapiai, sekti naujienas feisbuke: https://www.facebook.com/lietuvaskaito/ ir https://www.facebook.com/lietuvosleidejuasociacija/ ir dalytis savo mėgstamiausių verstinių knygų rekomendacijomis.

Projekto įgyvendinimą iš dalies remia Lietuvos kultūros taryba. 
 

Programą įgyvendina