Skaitymo metai - Naujienos:Lietuva – Bolonijos vaikų knygų mugės garbės viešnia 2011 metais

Naujienos

2010-02-22
Lietuva – Bolonijos vaikų knygų mugės garbės viešnia 2011 metais

 


Bolonijos knygų mugė Italijoje yra svarbiausia į vaikų literatūrą ir animaciją orientuota mugė pasaulyje. Tai specialistams skirta mugė, kurioje nevykdoma prekyba ir nėra įleidžiami paprasti lankytojai. Leidėjai, autoriai, iliustruotojai, literatūros agentai, prekybininkai Bolonijos knygų mugėje tariasi dėl autorinių teisių pardavimo, užmezga naujas vertingas pažintis, susipažįsta su naujomis verslo galimybėmis, dalyvauja diskusijose, debatuose ir seminaruose.

Kiekvienais metais viena pasaulio šalis mugėje dalyvauja garbės viešnios teisėmis. Mugės organizatoriai jai suteikia galimybę pristatyti geriausius savo vaikų knygų iliustruotojus ir jų sukurtas publikuotas ir nepublikuotas iliustracijas. Lygiavertės galimybės eksponuoti ir nepublikuotas iliustracijas šioje tarptautinėje vaikų knygų mugėje yra unikali galimybė jauniems kūrėjams įžengti į nacionalinę bei tarptautinę leidybos rinką.

Šių metų Bolonijos vaikų knygų mugėje, kuri vyks kovo 23-26 dienomis, bus paskelbta 2011 m. garbės viešnia - Lietuva.

Vaikų ir jaunimo leidiniai užima trečdalį leidybos rinkos. Tik tarptautinėje Bolonijos knygų mugėje galima pamatyti iliustruotų knygų vaikams industrijos dydį. Poreikis įdomių, kokybiškų, estetiškų, meninių leidinių vaikams ir ypač paaugliams labai didelis. Lietuvos leidėjų, kurie specializuojasi vaikams ir jaunimui skirtų leidinių leidyboje, produkcija yra įdomi užsienio leidybos agentams dėl turinio ir iliustracijų kokybės. Lietuvos leidėjų asociacija mugėje kasmet pristato Lietuvos leidėjų išleistas knygas vaikams, kurias iliustravo lietuvių dailininkai.

Šiais metais vasario 18-21 dienomis „Litexpo“ parodų rūmuose vykusioje Vilniaus knygų mugėje veikė stendas, skirtas Lietuvos dalyvavimui 2011 m. Bolonijos vaikų knygų mugėje. Čia buvo pristatomi iš Bolonijos atkeliavę geriausių pasaulio vaikų knygų iliustracijų katalogai, lankytojų laukė malonios staigmenos.

Programą įgyvendina