Skaitymo metai - Naujienos:Įteikta Švietimo ir mokslo ministerijos Vaikų literatūros premija

Naujienos

2016-04-04
Įteikta Švietimo ir mokslo ministerijos Vaikų literatūros premija

Balandžio 2-ąją, minint Tarptautinę vaikų knygos dieną, švietimo ir mokslo viceministrė Genoveita Krasauskienė įteikė Švietimo ir mokslo ministerijos įsteigtą Vaikų literatūros premiją. Šios premijos laureatais tapo gamtininkas rašytojas Selemonas Paltanavičius ir Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Vaikų ir jaunimo literatūros departamento direktorė Aldona Elena Augustaitienė.

Rašytojui S. Paltanavičiui premija įteikta už talentingą kūrybą vaikams. S. Paltanavičius kuria įvairių žanrų kūrinius – nuo enciklopedinio pobūdžio iki literatūrinių pasakų, poetinių vaizdelių. Visos rašytojo knygos yra susijusios su gamtos pasauliu. Jose vaikui veriasi to stebuklingo pasaulio paslaptys. S. Paltanavičius kūryba ugdo meilę Lietuvos gamtai, lyriškai perteikia jos spalvas, suartina gamtos ir žmogaus pasaulius.

„Visą laiką sakau, kad yra du dalykai – gamta ir vaikai.Visada malonu apie tai kalbėt, apie tai rašyt, ir, žinoma, malonu, kai tavo pastangas pastebi ir įvertina,“ – sakė S. Paltanavičius.

Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Vaikų ir jaunimo literatūros departamento direktorei Aldonai Elenai Augustaitienei premija įteikta už nuopelnus populiarinant vaikų literatūrą. A. Augustaitienės veikla susijusi su naujomis ir originaliomis skaitymo skatinimo iniciatyvomis vaikų bibliotekose, mokyklose, prasmingų projektų rengimu bei įgyvendinimu, idėjų ir patirties sklaida pedagogų, bibliotekininkų seminaruose.

A. Augustaitienė rengia tarptautines konferencijas, organizuoja leidinių apie vaikų literatūrą ir skaitymo problemas leidybą.  Ji buvo viena iš Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos Lietuvos skyriaus įkūrimo ir žurnalo „Rubinaitis“ leidybos  iniciatorių.

Laureatus išrinko švietimo ir mokslo ministrės įsakymu sudaryta atrankos komisija. Šios premijos tikslai – skatinti Lietuvos rašytojus kurti vaikams skirtas knygas. Taip pat įvertinti švietimo, visuomeninių ar privačių įstaigų bei asmenų indėlį populiarinant vaikų literatūrą, ugdant estetines, bendražmogiškąsias ir pilietines vertybes, skleidžiant originalias kūrybos iniciatyvas.

Dviejų dalių premija skiriama už nuopelnus vaikų literatūros srityje (60 MGL) ir už nuopelnus vaikų literatūros ir skaitymo populiarinimo srityje (40 MGL).

Vaikų literatūros premiją 2004 metais įsteigė Švietimo ir mokslo ministerija. Premija teikiama kasmet balandžio 2-ąją, minint Tarptautinę vaikų knygos dieną.

Programą įgyvendina