Skaitymo metai - Naujienos:Paskelbti aštuntojo Nacionalinio vaikų literatūros konkurso laureatai

Naujienos

2021-03-12
Paskelbti aštuntojo Nacionalinio vaikų literatūros konkurso laureatai


Paskelbti aštuntojo Nacionalinio vaikų literatūros konkurso, skelbto 2020 metais, laureatai.

Aštuntajame Nacionaliniame vaikų literatūros konkurse dalyvavo keturiasdešimt šeši kūrėjai, iš viso buvo pateikta septyniasdešimt šeši kūriniai, iš kurių dvidešimt septyni kūriniai pateikti kartu su iliustracijomis.

Aštuntojo Nacionalinio vaikų literatūros konkurso laimėtojai:

I vieta – Eglei Jasiūnienei už kūrinį „Kamandosė“;

II vieta – Inai Ogenskienei už kūrinį „Sagutė“ (dailininkė Vita Tomkutė);

III vieta – Jurgai Šalaševičiūtei už kūrinį „Aš pakeisiu pasaulį“;

Premija už debiutą vaikų literatūroje – Inai Ogenskienei už kūrinį „Pasakos be paveikslėlių“;

Premija už geriausias iliustracijas – Salvijai Vaičikonytei už iliustracijas kūriniui „Ančiukas ir Ech“ (autorius Dominykas Markevičius).

Vertinimo komisiją sudarė doc. dr. Kęstutis Urba (pirmininkas), rašytoja Gintarė Adomaitytė, rašytojas Liudvikas Jakimavičius, menotyrininkė dr. Jolita Liškevičienė, profesorė Gražina Skabeikytė-Kazlauskienė, literatūros kritikė Danguolė Šakavičiūtė.

Konkursą organizuoja labdaros ir paramos fondas „Švieskime vaikus“, bendradarbiaudamas su Lietuvos rašytojų sąjunga ir Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Lietuvos skyriumi.

Laureatai apdovanojami piniginėmis premijomis ir tautodailininko Marijaus Stošio kaldintomis gandrų statulėlėmis. Jų knygos išleidžiamos dideliu tiražu serijoje „Vaikų bibliotekėlė“ ir dalijamos bibliotekoms, mokykloms, darželiams ir kitoms bendruomenėms.

Nacionalinio vaikų literatūros konkurso tikslai – duoti postūmį lietuvių vaikų literatūros raidai, paskatinti rašytojų ir dailininkų bendradarbiavimą, paskatinti debiutuoti naujus talentus; atnaujinti visų tipų vaikų bibliotekų fondus; remti bibliotekėlių atsiradimą darželiuose, vaikų ligoninėse, bendruomenėse ir t. t.; aktyvinti ir skatinti mažamečių vaikų domėjimąsi literatūra, norą skaityti.

Įgyvendinus pirmuosius septynis Nacionalinius vaikų literatūros konkursus, Lietuvos mokyklas, darželius, bibliotekas, bendruomenes, ligonines, vaikų globos namus jau pasiekė daugiau nei milijonas serijos „Vaikų bibliotekėlė“ vaikams skirtų knygų. Kiekvienais metais konkurso laureatų knygos yra išleidžiamos nuo 13 iki 45 tūkstančių egzempliorių tiražu.

Programą įgyvendina