Skaitymo metai - Nacionalinė biblioteka mažuosius skaitytojus kvietė į iniciatyvos „Tėčiai skaito vaikams“ renginį

Nacionalinė biblioteka mažuosius skaitytojus kvietė į iniciatyvos „Tėčiai skaito vaikams“ renginį

2024-06-03

Iniciatyvos „Tėčiai skaito vaikams“ renginys Nacionalinėje bibliotekoje. Nuotr. Vygaudo Juozaičio

Artėjant Tėvo dienai Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka mažuosius bibliotekos skaitytojus kvietė į akcijos „Tėčiai skaito vaikams“ renginį, kuriame žinomi tėčiai – vaikų rašytojas Tomas Dirgėla ir aktorius Šarūnas Gedvilas – skaitė nuotaikingas istorijas, kūrė jaukų garsinio skaitymo ritualą, taip skleisdami svarbią žinią apie prasmingą ir būtiną tėčių ir vaikų ryšį.

Renginys vyko gegužės 30 d. Nacionalinės bibliotekos Vaikų ir jaunimo literatūros departamento skaitykloje.

Bibliotekos skaitykloje patogiai įsitaisiusiems vaikams T. Dirgėla skaitė Przemysławo Wechterowicziaus ir Emilios Dziubak pasaką „Apkabink mane“ ir kvietė visus šiltai apsikabinti.

Kartu su Š. Gedvilu vaikai įsitraukė į interaktyvų pasakos apie nepaprastus dešimties kojinių nuotykius kūrimą, nuotaikingai skaitė Justynos Bednarek knygą „Nepaprasti dešimties (keturių dešiniųjų ir šešių kairiųjų) kojinių nuotykiai“.

Renginyje dalyvavo ir nacionalinis skaitymo ambasadorius Justinas Žilinskas, aktyviai prisidėjęs prie skaitymo iššūkio „Tėti, paskaityk mums“, kvietęs tėčius, senelius ir kitus skaitančius vyrus atrasti knygos pažinimo džiaugsmą kartu su vaikais.

Šis renginys pabaigė garsinių skaitymų ciklą „Tėti, paskaityk mums!“, kurį rengė Nacionalinė biblioteka kartu su nacionaliniu skaitymo ambasadoriumi rašytoju J. Žilinsku.

Su skaitymo iššūkio „Tėti, paskaityk mums!“ renginiais susipažinti galima čia.

Skaitymo skatinimo programos iniciatyvos „Tėčiai skaito vaikams“ tikslas – įkvėpti ir paskatinti tėčius prasmingai leisti laiką su vaikais, atkreipti visuomenės dėmesį į skaitymo svarbą ir skaityti su mažaisiais.

Skaitymo skatinimo programos įgyvendinimą finansuoja Lietuvos Respublikos kultūros ministerija.

Programą įgyvendina