Skaitymo metai - Naujienos:Kęstutis Kasparavičius nominuotas 2010 m. H. Ch. Anderseno medaliui

Naujienos

2009-06-04
Kęstutis Kasparavičius nominuotas 2010 m. H. Ch. Anderseno medaliui


Šių metų gegužės mėnesį IBBY (Tarptautinė vaikų ir jaunimo literatūros asociacija) paskelbė kandidatų, nominuotų 2010 m. H. Ch. Anderseno medaliui sąrašą. Lietuvos IBBY skyrius šiam apdovanojimui pristatė Kęstutį Kasparavičių.

K. Kasparavičius – žinomas dailininkas, vaikų knygų iliustruotojas ir autorius, kurio knygos leidžiamos įvairiose Europos, Azijos, Šiaurės ir Pietų Amerikos šalyse. Šio autoriaus kūrybos sąraše daugiau kaip 45 iliustruotos ir parašytos knygos, išleistos keliolika pasaulio kalbų. Ne vienos pasaulio šalies vaikus džiugina smagių pasakojimų  rinkiniai „Kvailos istorijos“ ir „Trumpos istorijos“, parašyti ir iliustruoti K. Kasparavičiaus, – juos galima perskaityti kinų, ispanų, korėjiečių, katalonų ir, be abejo, lietuvių kalbomis.

Visos K. Kasparavičiaus sukurtos istorijos – žaismingos, mokančios žvelgti į pasaulį su fantazija, neįtikėtinų, todėl įstabių siužetų. Jų veikėjai – įprasti kasdieniai daiktai, augalai, gyvūnai, kurie staiga ima ir prakalba, pradeda skraidyti, draugauti, ginčytis ir leistis į netikėčiausius nuotykius.

K. Kasparavičius įvertintas įvairiais apdovanojimais: 1990 m. apdovanotas „Golden Pen of Belgrade“, 1993 m. – UNICEF metų iliustruotojo prizu, 2003 m. Bolonijos vaikų knygų mugėje gavo „Award for Excellence“ apdovanojimą, o šiais, 2009-aisiais metais, Švietimo ir mokslo ministerija įteikė Vaikų literatūros premiją. Įvertintos jo parašytos ir iliustruotos knygos: „Kvailos istorijos“ išrinkta geriausia 2005 metų knyga vaikams ir paaugliams, iliustruota H.Ch. Anderseno knyga „Coliukė“ 2005 metais pelnė gražiausios knygos titulą, „Dingęs paveikslas“ – geriausia 2007 metų knyga mažiausiems, „Sodininkas Florencijus“ 2008 m. išrinkta vaikų Metų knyga.

Valstybinė kalbos inspekcija K. Kasparavičių net du kartus apdovanojo diplomais už taisyklingiausia kalba parašytas knygas vaikams: 2007 m. už knygą „Dingęs paveikslas“, 2008 m. – už knygą „Sodininkas Florencijus“.

H. Ch. Anderseno apdovanojimas knygų autoriui buvo įsteigtas 1956 m. Nuo 1966 m. apdovanojimas teikiamas ir vaikų knygų iliustruotojui. Kūrėjai - vienas autorius ir vienas iliustruotojas, kurių darbai įnešė svarbų ir ilgalaikį indėlį į vaikų bei paauglių literatūrą, H.Ch. Anderseno medaliu apdovanojami kas dveji metai. Šis apdovanojimas yra aukščiausias tarptautinis pasiekimas vaikų literatūros srityje. Kandidatus apdovanojimui gali siūlyti tik nacionaliniai IBBY skyriai.

H. Ch. Anderseno medalio laureatai bus paskelbti 2010 metų kovo 22 d. Bolonijos vaikų knygų mugėje vyksiančioje spaudos konferencijoje. Nugalėtojai apdovanojami aukso medaliu su H.Ch. Anderseno atvaizdu.

K. Kasparavičius H. Ch. Anderseno apdovanojimui pristatomas antrą kartą. Pirmą kartą buvo pristatytas 2007 m.

Programą įgyvendina