Skaitymo metai - Akcijai „Tėčiai skaito vaikams“ – dar didesnis dėmesys bibliotekose

Akcijai „Tėčiai skaito vaikams“ – dar didesnis dėmesys bibliotekose

2023-06-30

Skaitymo skatinimo programos akcija „Tėčiai skaito vaikams“ šiemet pasklido dar plačiau!

Akcijos vykdytojai – Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Vaikų ir jaunimo literatūros departamentas – šiemet pakvietė aktyviau įsitraukti ir apskričių viešąsias bibliotekas. Paskatinome imtis iniciatyvos ir įkurti akcijai skirtą atskirą knygų lentyną, kurioje tėčiai lengvai rastų kūrinį skaityti su mažaisiais. Penkioms apskričių bibliotekoms buvo padovanoti knygų rinkiniai ir išsiųsta reprezentacinių akcijos priemonių.

Nuo šiol šiuos knygų rinkinius galėsite rasti Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešojoje bibliotekoje, Kauno apskrities viešojoje bibliotekoje, Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešojoje bibliotekoje, Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešojoje bibliotekoje ir Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešojoje bibliotekoje. Lentynose „Tėčiai skaito vaikams“ galima rasti pačias naujausias knygas, skirtas įvairaus amžiaus auditorijai, tarp kurių yra ir paveikslėlių knygų patiems mažiausiems bei grožinės literatūros vyresniesiems. Nacionalinės bibliotekos vaikų literatūros specialistai taip pat parengė rekomenduojamų knygų sąrašą. Jį galite rasti čia.

Teminės akcijos „Tėčiai skaito vaikams“ lentynos taip pat yra Vilniaus miesto vasaros skaityklose: erdvėje „Vilnius skaito“ Lukiškių aikštėje bei Vilniaus centrinės bibliotekos vasaros skaitykloje Bernardinų sode. Per „Vilnius skaito“ erdvės naujojo sezono atidarymą buvo pristatyta iniciatyvos „Tėčiai skaito vaikams“ knygų lentyna. Šią lentyną sudarė ir pristatė vaikų literatūros ekspertė Eglė Baliutavičiūtė, kuri su rašytoju ir tėčiu, „Metų knygos rinkimai 2022“ nugalėtoju Justinu Žilinsku su mažaisiais diskutavo apie skaitymo naudą.

Birželio pradžioje Lietuvos bibliotekose, ugdymo įstaigose vyko iniciatyvai skirti renginiai, į kuriuos buvo pakviesti visuomeniški tėčiai skaityti pačių įdomiausių istorijų mažiesiems ir kurti skaitymo ritualų. Prie akcijos sklaidos prisijungė bibliotekos iš visos Lietuvos: Kazlų Rūdos Jurgio Dovydaičio viešoji biblioteka, Ukmergės rajono savivaldybės Vlado Šlaito viešoji biblioteka, Pakruojo rajono savivaldybės Juozo Paukštelio viešosios bibliotekos Pašvitinio biblioteka, Kretingos rajono savivaldybės Motiejaus Valančiaus viešosios bibliotekos Laukžemės biblioteka, Varėnos rajono savivaldybės viešoji biblioteka, Kaišiadorių rajono savivaldybės viešoji biblioteka ir kitos.

Prisijungti prie šios reikšmingos akcijos ir organizuoti skaitymus savo bendruomenėse bibliotekos kviečiamos nuo 2019 metų. Jose vaikams jau skaitė pačių įvairiausių profesijų tėčiai – rašytojai, muzikantai, aktoriai, miestų merai ir kt. Siekiame ir toliau įkvėpti bei skatinti tėčius prasmingai leisti laiką su vaikais, atkreipti visuomenės dėmesį į skaitymo svarbą ir kartu su vaikais atrasti knygos pažinimo džiaugsmą.

Kviečiame ir toliau rengti akcijai skirtas iniciatyvas savo bendruomenėse, o vėliau nepamiršti įamžinti šių akimirkų dalijantis informacija apie akcijos renginius, taip pat jų nuotraukas socialiniuose tinkluose žymėti grotažyme #TėčiaiSkaitoVaikams. Tėčiai, ir toliau skaitykite savo vaikams, nes skaitymas suartina!

Projekto „Tėčiai skaito vaikams“ paskyra socialiniame tinkle „Facebook“.

 „Tėčiai skaito vaikams“ yra Skaitymo skatinimo programos, kurią įgyvendina Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, finansuoja Lietuvos Respublikos kultūros ministerija, dalis.

 

 

 

Programą įgyvendina