Skaitymo metai - Naujienos:Aukcione – „Šunojaus diena“

Naujienos

2018-01-26
Aukcione – „Šunojaus diena“


Ar teko Jums kada nors pirkti sakinius? Panevėžio „Vyturio“ progimnazijos mokiniai, atėję į mokyklos bibliotekoje vykstantį Metų knygos rinkimuose dalyvaujančios Ilonos Ežerinytės knygos „Šunojaus diena“ pristatymą, pateko į... aukcioną.

Pirmiausiai klausėmės knygos jautrios ištraukos apie Šunojaus gyvenimą. Stengėmės įsiminti svarbiausius įvykius, aprašymus, detales. Kai kurie net ir ašarą nubraukėme. Po to mokinių laukė aukcionas.

Kiekviena komanda, dalyvavusi aukcione, gavo po aštuonis pinigėlius, už juos galėjo nusipirkti aštuonis teisingus sakinius. Ne taip lengva apsispręsti, kurie sakiniai teisingi, o kurie klaidingi. Bibliotekininkės buvo paruošusios net 20 sakinių, iš kurių tik aštuoni – teisingi. Nugalėjo tie, kurie atidžiausiai klausėsi skaitomos ištraukos.

Nugalėjo tie, kurie aukciono pabaigoje buvo išleidę visus aštuonis pinigėlius ir nusipirkę aštuonis teisingus sakinius apie Šunojų. Po aukciono mokiniai įsipareigojo savarankiškai perskaityti visas tris knygos istorijas.
 
 


Knygos „Šunojaus diena“ pristatymas ir aukcionas jau vyko net devynis kartus. Taip 2–5 klasių mokiniai žaismingai įsigilino į Metų knygos rinkimuose dalyvaujančią ir šilumos bei gerumo sklidiną I. Ežerinytės knygą.

Daina Morkuvienė ir Raimonda Budnikienė,
bibliotekininkės 

Programą įgyvendina