Skaitymo metai - Naujienos:Apdovanoti geriausių 2010 m. vaikų ir jaunimo knygų rašytojai

Naujienos

2011-04-04
Apdovanoti geriausių 2010 m. vaikų ir jaunimo knygų rašytojai


Balandžio 2-ąją, Tarptautinę vaikų knygos dieną, Šiaulių dramos teatre buvo apdovanoti geriausių ir reikšmingiausių knygų vaikams ir paaugliams kūrėjai.

Švietimo ir mokslo ministerijos Vaikų literatūros premija įteikta rašytojui Vytautui Račickui ir žurnalui „Rubinaitis“. Ši dviejų dalių premija skiriama už nuopelnus vaikų literatūros srityje ir už nuopelnus vaikų literatūros ir skaitymo populiarinimo srityje.

Taip pat apdovanotos Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Lietuvos skyriaus išrinktos geriausios ir reikšmingiausios 2010 metų vaikų bei paauglių knygos. Geriausia praėjusių metų vaikų bei paauglių knyga pripažinta Gendručio Morkūno apysaka „Iš nuomšiko gyvenimo“. Speciali premija už geriausią pasakų knygą skirta Urtei Uliūnei už knygą „Kitokia svirplelio diena“.

Geriausia metų knyga mažiausiems skaitytojams pripažinta Linos Žutautės knyga „Kakė Makė ir Netvarkos nykštukas“.

Reikšmingiausio ir meniškiausio metų vertimo vaikams kategorijoje nugalėjo Dalios Saukaitytės išversta Sergejaus Kozlovo knyga „Ežiukas rūke“, reikšmingiausio ir meniškiausio metų vertimo paaugliams – Arvydo Sabonio išversta Nortono Justerio knyga „Stebuklingoji būdelė“.

Gražiausia metų knyga išrinkta Rasos Joni knyga „Žvaigždėtasis Arkliukas ir Meškiukas Panda“, meniškiausiai iliustruota – Kristinos Norvilaitės iliustruota Vytauto V. Landsbergio knyga „Varlė bunkeryje“.

Už reikšmingiausią metų debiutą apdovanotas Rimantas Juškaitis, iliustravęs Kazio Sajos knygą „Vėjo pamušalas“.

Apdovanojimas už svariausius metų vaikų literatūros mokslo ir kritikos darbus įteiktas literatūros kritikui Valdemarui Kukului už recenzijų ciklą „Apie tave ir kitus“ Valstybinės skaitymo skatinimo programos interneto svetainėje paaugliams.

Laureatams įteikti diplomai ir simbolinės premijos.

Programą įgyvendina