Skaitymo metai - Praktinės užsiėmimo bibliotekoje pagal I. Zalieckienės knygą „Kapt kapt kapt“ rekomendacijos

Perskaitytų knygų matuoklis

Aš savo vaikui
jau perskaičiau

arrow left
0
arrow right
fiksuoti

Tėvai savo vaikams
jau perskaitė

0
knygos

Praktinės užsiėmimo bibliotekoje pagal I. Zalieckienės knygą „Kapt kapt kapt“ rekomendacijos

 

2020-12-17

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, vykdydama Skaitymo skatinimo programą 2019‒2024 metams, organizavo Pirmosios knygos konkursą, kurio tikslas buvo išrinkti geriausią naujai sukurtos paveikslėlių knygos, skirtos 0–3 metų amžiaus vaikams, maketą ir paskatinti ankstyvojo amžiaus vaikams skirtų knygų kūrybą Lietuvoje. Geriausia pripažinta Indrės Zalieckienės knygelė „Kapt kapt kapt“.

Ši knygelė yra dalis pagal projektą „Knygų startas“ platinamo ankstyvojo skaitymo skatinimo lauknešėlio, kurį dar sudaro speciali „Knygų starto“ kuprinėlė, atvirukai su Nacionalinės bibliotekos specialistų kurtais patarimais, kaip skaityti su vaikais, ir spalvingi skirtukai. 

Remiantis šia knygele buvo sukurtos užsiėmimų su vaikais bibliotekose rekomendacijos. Knygelė „Kapt kapt kapt“ šiame kūrybiniame procese naudojama kaip atspirties taškas, joje slypintys raktiniai žodžiai – kaip įkvėpimas veiklai. Rekomendacijas rengė knygelės autorė, rašytoja I. Zalieckienė, aktorė, darbo su ikimokyklinio amžiaus vaikais praktikė Kristina Savickytė ir Vilniaus kolegijos Pedagogikos fakulteto dekanė Vaiva Juškienė. Jose rasite:

  • bendrąsias rekomendacijas, kaip pasiruošti renginiui ir jį organizuoti,
  • knygelės autorės atradimus – tikrąsias istorijas, įkvėpusias sukurti personažus,
  • užsiėmimų įvairaus amžiaus vaikų grupėms siūlymus,
  • bendrąsias skaitymo su vaikais rekomendacijas, kuriomis siūlome pristatant knygelę pasidalyti su tėvais.

Parsisiųskite rekomendacijų leidinį.

Taip pat kviečiame pažiūrėti kai kuriuos rekomendacijose aprašomus užsiėmimus; juos sukūrė ir vaizdo įraše demonstruoja aktorė K. Savickytė:

 

Kaip skaityti knygelę „Kapt kapt kapt“? Knygos perskaitymo būdai ir lietaus mankšta

Pažiūrėję šį vaizdo įrašą sužinosite, kokiais būdais galima skaityti I. Zalieckienės knygelę vaikams „Kapt kapt kapt“. Pamatysite, kaip gali būti vedama lietaus mankšta (05:11 min.)

 

Edukaciniai užsiėmimai pagal knygelę „Kapt kapt kapt“ 0–2 metų vaikams

Šiame vaizdo įraše pamatysite keletą edukacinių veiklų su 0–2 metų vaikais pavyzdžių. Sužinosite, kaip su vaikais pasigaminti debesis (0:33 min.) ir žaisti slėpynių žaidimą „Voverės riešutų maišeliai“ (01:48 min.)

 

Edukaciniai užsiėmimai pagal knygelę „Kapt kapt kapt“ 3–4 metų vaikams

Šiame vaizdo įraše pamatysite keletą edukacinių veiklų su 3–4 metų vaikais pavyzdžių. Sužinosite, kaip patiems sukurti lietaus garsus (0:33 min.) ir su vaikais įteigti šypsenų gaminimo fabrikėlį (02:17 min.)


Edukaciniai užsiėmimai pagal knygelę „Kapt kapt kapt“ 5–6 metų vaikams

Šiame vaizdo įraše pamatysite keletą edukacinių veiklų su 5–6 metų vaikais pavyzdžių. Sužinosite, kaip tapti garsų tyrinėjimo mokslininkais (0:34 min.) ir žaisti žaidimą „Lietus naktį“ (02:31 min.)

 

Be rekomendacijų, galima pažiūrėti ir vaizdo įrašą, kuriame K. Savickytė drauge su Vilniaus kolegijos Pedagogikos fakulteto lektore Rima Aleknavičiūte-Stasiule pasakoja, kaip galima sukurti didelį knygos atvartą kartu su vaikais.


Kaip patiems sukurti knygos atvartą? Pavyzdys pagal knygelę „Kapt kapt kapt“

 

 

Projektą įgyvendina

Partneriai

Siekdami užtikrinti efektyvų interneto svetainės veikimą, jos veikloje naudojame slapukus (angl. cookies). Tęsdami naršymą interneto svetainėje, sutinkate, kad Jūsų kompiuteryje būtų įrašomi slapukai. Slapukų politika