Skaitymo metai - Naujienos:Saulėtas ir gražus rytmetis su rašytoju Aidu Jurašiumi Sedos bibliotekoje

Naujienos

2016-12-15
Saulėtas ir gražus rytmetis su rašytoju Aidu Jurašiumi Sedos bibliotekoje


Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Sedos miesto filiale lapkričio 28 d. vyko rytmetis „Metų knygos rinkimai 2016“. Renginys skirtas supažindinti vaikus su rinkimams nominuotomis knygomis, tarp kurių yra ir Aido Jurašiaus „Akmenukų pasakos“.

Būtent šis autorius atvyko pristatyti savo pirmąją knygelę, skirtą vaikams. Į biblioteką susirinko didelis būrys mažųjų knygos mylėtojų. Tai dvi klasės antrokų su mokytojomis Genovaite Kesminiene ir Aldona Kazragiene bei ketvirtokai su mokytoja Inga Noreikiene. Renginį vedė kartu atvykusi vaikų literatūros kritikė Danguolė Šakavičiūtė.

Vyresnioji bibliotekininkė Loreta Mickienė pristatė vaikams atvykusius svečius, informavo apie jau vienuoliktus metus vykstančią skaitymo skatinimo akciją, supažindino su nominuotomis vaikų kategorijos knygomis. Šiais metais Sedos miesto filialas tradiciškai teikė paraišką „Metų knygos rinkimų“ akcijai vaikų kategorijos knygoms įsigyti ir laimėjo komplektą knygų bei vienos iš nominuotų knygų autoriaus – A. Jurašiaus susitikimą su sediškiais vaikais.

Renginio vedėja D. Šakavičiūtė pristatė rašytoją ir kartu su vaikais pateikė autoriui užduotį – sukurti vieną pasaką renginio metu. Vaikai sugalvojo būsimos pasakos pavadinimą – „Antrokai“ ir skyrė jos kūrimui apie 30 minučių.

Su svečiais praleistas laikas pralėkė labai greitai. Vedėja pasakojo apie akmenukus, pristatė skirtingus jų personažus, tokius kaip nykštukai ar ežiukas, detaliai aptarė pasakas „Laumės pirštas“, „Paprastas akmenukas“, „Nykštuko klumpė“, „Autobuso ašara“, „Baltoji pelėda“. Ji priminė autoriaus pasakytus žodžius, kad pasakas jam pašnibždėjo patys akmenukai, tad reikia išmokti jų klausytis. Sakė, kad aiškiai girdime kriauklių ošimą, o išgirsti akmenukų kalbą labai sunku, tačiau įmanoma.

Rytmečio pabaigoje klausėmės rašytojo A. Jurašiaus sukurtos pasakos, kuri gimė tiesiog čia, mūsų bibliotekoje. Kūrinys labai patiko, taigi dalijamės su visais.


Loreta Mickienė,
Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos
 Sedos miesto filialo vyresnioji bibliotekininkė

Nuotraukos Loretos Mickienės
 


 Aidas Jurašius
  ANTROKAI

Gyveno kartą kompasas, ir jis visad, kaip ir visi kompasai, rodė į šiaurę. Skamba paprastai, bet iš tikrųjų tai juk sunkus darbas: pabandykit iškelti ranką ir visad rodyti į tą pačią pusę. Sunkoka? Taigi... Sunku buvo ir šitam kompasui. Krypčių juk pasaulyje daug: ir vakarai, ir rytai, ir pietryčiai. O rodyti visada turi tik į šiaurę. Pabandė jis nukreipti rodyklę į pietus – bėda, pabandė į vakarus – irgi bėda. Tai grybautojai pasiklysta, tai koks laivas užuot nuplaukęs į Afriką nukeliauja į Australiją...

Išėjo tada kompasas į platųjį pasaulį ieškoti pagalbos: ką čia sugalvojus, kad būtų galima rodyti ne tik į šiaurę?

Pirmiausia jis nuėjo pas pirmokus.

– Ką daryti, kad galėčiau rodyti ne tik į šiaurę? – paklausė.

Pirmokai galvojo, galvojo, bet nesugalvojo. Tad teko kompasui keliauti toliau.

Tada jis nukeliavo pas trečiokus.

– Ką man daryti, kad galėčiau rodyti ne tik į šiaurę? – paklausė kompasas.

Trečiokai galvojo, galvojo, bet nesugalvojo. Ir vėl teko keliauti toliau.

Ir tada kompasas nukeliavo pas antrokus.

– Ką man daryti, kad galėčiau rodyti ne tik į šiaurę? – paklausė kompasas.

Ir štai antrokai galvojo, galvojo ir nutarė:

– Visi turi dirbti savo darbą. Va antrokai eina į antrą klasę, ir negali eiti į pirmą arba trečią. Tavo darbas rodyt į šiaurę, tad ir rodyk.

Kompasas labai nusiminė: kam patiktų dirbti kiaurą parą. Taip nusiminė, kad antrokams jo pagailo, ir jie sugalvojo išeitį:

– Kai niekas į tave nežiūrės, rodyk į tą pusę, kokią tik norisi. Paprasta. Mes laisvu laiku juk irgi veikiam, ką norim.

Ir nuo to laiko kompasui sekasi kuo puikiausiai. Kai kas nors į jį žiūri – rodo į šiaurę, o kai nežiūri – rodo, kur tik šauna į galvą: tai į vakarus, tai į pietus. Netikit? Patikrinkit. Tik nežinia ar pavyks: šią paslaptį kompasas labai saugo. Ją žino tik jis ir antrokai.
 


Programą įgyvendina