Skaitymo metai - Naujienos:Alvydo Šlepiko romanas pristatomas Vokietijoje

Naujienos

2015-09-03
Alvydo Šlepiko romanas pristatomas Vokietijoje

Rašytojas Alvydas Šlepikas kartu su vertėju Marku Roduneriu rengiasi lietuviško bestselerio „Mano vardas – Marytė“ skaitymams Vokietijoje Lietuvių literatūros salonuose Drezdene, Berlyne, Kylyje ir Brėmene.

Tęsianti Lietuvių literatūros salono programą Vokietijoje, rugsėjo 8–11 d. bus pristatoma Alvydo Šlepiko knyga „Mano vardas Marytė“, kuri išleista leidykloje „Mitteldeutscher Verlag“. 

Keturi skaitymai per keturias dienas – Drezdene, Berlyne, Kylyje ir Brėmene – Literatūros namuose, literatūrinėse kavinėse ir LR ambasados salėje. Į visas šias erdves įvairiuose Vokietijos miestuose bus kviečiami lietuvių literatūros ir istorijos mylėtojai.

„Mano vardas Marytė“ – jaudinantis lietuvių autoriaus romanas apie vadinamuosius Vilko vaikus vokiečių leidėjų neliko nepastebėtas. Tema, apie kurią Vokietijoje vis dažniau kalbama, čia jaudina ne vieną. Tad pristatant knygą vokiškai didelės paramos sulaukta ir iš žinomų vokiečių autorių – Utos Hauthal (Drezdenas), René Althammerio (Berlynas) bei Theo Schlüterio (Brėmenas). Ne mažiau negu rašytojus tema sudomino ir žinomus Vokietijoje literatūros namus, kurie savo duris plačiai atvers Drezdene ir Kylyje.

Lietuvoje jau spėjusiame išgarsėti A. Šlepiko romane pasakojama apie karus, kuriuos kažkas pradeda ir kažkas galbūt nugali, tačiau tai ne našlės ir vaikai, nes jie pralaimi visada. Šioje knygoje aprašoma Antrojo pasaulinio karo baigtis ir tie, kurie liko tarp pralaimėjusiųjų, nes žuvusieji buvo jų tėvai, o našlės – jų motinos. Pasaulis jiems, vaikams, buvo piktas ir pavargęs. Tas pasaulis, kuris juos pavertė Vilko vaikais.

Alvydo Šlepiko romane „Mano vardas – Marytė" pasakojama jaudinanti Rytprūsių vaikų istorija po Antrojo pasaulinio karo, po Raudonosios armijos įsiveržimo. Kamuojami alkio bei materialinio nepritekliaus jie traukdavo anapus Nemuno į Lietuvą – elgetauti, ūkininkų prašyti duonos bei pastogės ar už duoną ir pastogę atidirbti. Romane remiamasi ilgais autoriaus pokalbiais su vilko vaikais iš kurių ne vienas buvo išaugintas lietuviškose šeimose. Kai kurie iš jų iki pat šiandien gyvena Lietuvoje, kai kurie grįžo į savo tėvų žemę. Tai knyga apie meilę, užuojautą ir atmintį.  

Alvydas Šlepikas (g. 1966) Lietuvos valstybinėje konservatorijoje (dabar Muzikos ir teatro akademijoje) studijavo aktorystę ir režisūrą, tapo režisieriumi, dramaturgu, kino, filmų bei televizijos serialų scenarijų autoriumi. A. Šlepikas išleido poezijos knygas „Taika tavo kraujui“, „Tyloj artėjantis“ ir novelių rinkinį „Lietaus dievas“. Už romaną „Mano vardas Marytė“ buvo ne kartą apdovanotas įvairiais apdovanojimais.

Kartu su autoriumi knygos pristatymuose dalyvaus knygos vertėjas į vokiečių kalbą Markus Roduner, kuris yra ir kalbininkas, ir „Europos literatūros dienos Šiauliuose“ iniciatorius, laisvai kalbantis ne tik lietuvių, tačiau ir kitomis Europos kalbomis.

„Lietuvių literatūros salonai Vokietijoje per keletą metų jau yra tapę gražia ir prasminga tradicija, sulaukiančia savo gausios auditorijos įvairiuose šios šalies miestuose. Tačiau šis lietuvių literatūros salonas yra ypatingas. Ši kartą jo metu bus kalbama ne tik apie literatūrą ir lietuviškus tekstus, bet ir apie bendrą Lietuvos ir Vokietijos praeitį, apie tai, kas ilgą laiką buvo nutylima abiejose šalyse, tačiau neatsiejamai jungia liūdnas abiejų šalių istorines patirtis“, – teigia LR kultūros atašė Vokietijoje dr. Gabrielė Žaidytė.

Knygos „Mein Name ist Maryte“ pristatymai vyks:

Rugsėjo 8 d., 19.30 val. Literaturhaus Villa Augustin, Antonstr. 1, D - 01097, Dresden.

Rugsėjo 9 d., 19 val. LR ambasadoje Berlyne, Charitestr. 9, D - 10117.

Rugsėjo 10 d., 20 val. Literaturhaus Schleswig – Holstein, Schwanenweg 13, 24105 Kiel.

Rugsėjo 11 d., 18.30 Cafe Erlesen, Alte Hafenstr. 30, D – 28757, Bremen.  

 

Projekto organizatoriai: LR kultūros atašatas Vokietijoje, Mitteldeutscher Verlag.

Projekto partneriai: Literaturhaus Villa Augustin, Literaturhaus Schleswig – Holstein, Ostpreussenmannschaft Bremen, Lietuvos kultūros institutas.

Kultūros ministerijos informacija 

Programą įgyvendina