Skaitymo metai - Naujienos:Nacionalinis skaitymo ambasadorius J. Žilinskas lankėsi Merkinės Vinco Krėvės gimnazijoje

Naujienos

2024-06-14
Nacionalinis skaitymo ambasadorius J. Žilinskas lankėsi Merkinės Vinco Krėvės gimnazijoje


2024 m. gegužės 11 d. nacionalinis skaitymo ambasadorius Justinas Žilinskas lankėsi Merkinės Vinco Krėvės gimnazijoje ir susitiko su septintų ir dešimtų klasių mokiniais.

Per literatūros pamokas septintokai žiūrėjo J. R. R. Tolkieno romano motyvais pastatytą filmą ,,Žiedų valdovas“, o dešimtokai stebėjo ir interpretavo E. Nekrošiaus pastatytą W. Shakespeare’o ,,Hamletą“, tad ambasadorius vykdė savo užduotį – apie šiuos kūrinius kalbėjo su mokiniais.

Puikios asociacijos, nuosekli kelionė, pradedant nuo mitologijos pasaulio ir baigiant anglų literatūros šedevrais, leido rašytojui supažindinti mokinius ir su savo kūryba. ,,KGB vaikai“, trilogija apie kauką Gugį, jau dviem skirtingais būdais išleista įtrauki nuotykių knyga ,,Mano Vilnius mano“, apie prosenelių emigracijos patirtį pasakojantis romanas ,,Bėgliai“ – šie kūriniai buvo pristatyti susitikimo dalyviams.

„Vyresnieji, skeptiškai mintydami, kad susitikimai su rašytoju gali būti nuobodūs, buvo maloniai nustebinti tokio gyvo bendravimo ir pokalbio, nuo mitologijos nuvedusio iki hamletiško žvilgsnio į jų pačių gyvenimo aktualijas. Negana to, mokiniai išgirdo rašytojo prisipažinimą, kad šiam susitikimui jis rimtai ruošęsis – kelis kartus išklausęs garsiojo Hamleto monologo anglų kalba, kad prisimintų tragiško herojaus minčių subtilybes“, – gimnazijos laikraštyje ,,Šulinys“ rašo gimnazijos mokytoja Rita Černiauskienė.

Nuorodą į susitikimo įrašą čia.

Daugiau apie susitikimą skaitykite čia.

Tai jau septintasis nacionalinio skaitymo ambasadoriaus J. Žilinsko susitikimas su jaunaisiais skaitytojais. Su visais įvykusiai susitikimais galite susipažinti čia.

Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos įgyvendinama komunikacinė kampanija „Skaitymo ambasadorius“ yra Nacionalinės skaitymo skatinimo programos, kurią finansuoja Lietuvos Respublikos kultūros ministerija, 2022–2024 m. veiksmų plano priemonė.

Programą įgyvendina

aaaaaaaaa aaaaaaaaa aaaaaaaaa aaaaaaaaa aaaaaaaaa