Skaitymo metai - Naujienos:Birželio 2 d. visi tėčiai skaito vaikams!

Naujienos

2024-05-27
Birželio 2 d. visi tėčiai skaito vaikams!


Skaitymas balsu yra universali, daugybę privalumų turinti veikla, naudinga tiek vaikams, tiek suaugusiesiems. Tai yra paprastas, bet labai veiksmingas būdas skatinti asmeninį vaiko tobulėjimą, kūrybiškumą bei kalbos įgūdžius.

Todėl skaitymo skatinimo iniciatyva „Tėčiai skaito vaikams“ siekia įkvėpti ir paskatinti tėčius, senelius bei dėdes prasmingai leisti laiką su vaikais, ypač artėjant Tėvo dienai. Atkreipti visuomenės dėmesį į skaitymo svarbą ir kartu su vaikais atrasti knygos pažinimo džiaugsmą. Iniciatyvos organizatoriai kviečia suaugusiuosius aktyviau įsitraukti į skaitymo procesus, taip sukuriant abipusę naudą sau ir vaikui.

Specialistai vieningai sutaria, kad tėčių (ar jų vaidmenį atliekančių vyrų – globėjų, senelių, šeimos draugų ir kitų asmenų) įsitraukimas į skaitymo procesą teigiamai veikia vaikų pažintinius gebėjimus, mokymąsi, savivertę, ugdo empatiją, gyvenimiškus ir socialinius įgūdžius. Skaitymas balsu, kai vaikai kuria vaizdinius iš girdimų istorijų, skatina mažųjų vaizduotę ir kūrybiškumą.

Skaitymas balsu plečia vaiko žodyną, skatina kognityvinį vystymąsi ir didina mokymosi motyvaciją. Ši veikla padeda lavinti vaikų socialinius ir emocinius įgūdžius, kai jie mokosi atpažinti ir suprasti įvairias emocijas bei situacijas. Be to, taip suteikiama galimybė tėvams ir vaikams prasmingai praleisti laiką kartu saugioje bibliotekos, mokyklos ar darželio aplinkoje.

Nuo 2019 m. vykstančioje iniciatyvoje „Tėčiai skaito vaikams“ Lietuvoje vaikams jau skaitė įvairių profesijų tėčiai – rašytojai, muzikantai, aktoriai, miestų merai, net pareigūnai ir ugniagesiai. Akcija vyksta ne tik bibliotekose, mokyklose, darželiuose, bet ir įvairiuose viešuose renginiuose, kur vyksta garsiniai skaitymai – Vilniaus knygų mugėje, Sostinės dienose.

Nacionalinės bibliotekos specialistai jūsų patogumui sudarė rekomenduojamų knygų sąrašą, kuriame galėsite rasti knygų, skirtų įvairaus amžiaus auditorijai. Sąraše rasite paveikslėlių knygų patiems mažiausiems bei grožinės literatūros vyresniems.

Specialistų rekomenduojamas paveikslėlių knygas galite rasti čia, grožines knygas – čia.

Taip pat kviečiame atsisiųsti Rekomenduojamų knygų plakatą čia.

Iniciatyvos plakatą galite rasti čia.

Artėjančiai Tėvo dienai sutikti skelbiame konkursą, kuriame raginame aktyviai kviesti tėčius skaityti jūsų bendruomenėje.

Lietuvos bibliotekas bei kitas ugdymo įstaigas raginame prisijungti ir aktyviai dalyvauti konkurse.

Trys aktyviausios organizacijos bus apdovanotos naujomis knygomis ir kita projekto atributika. O svarbiausia – šias knygas į biblioteką ar mokyklą pristatys žinomas vaikų rašytojas tėtis. 

Dalydamiesi akcijos renginiais ar jų akimirkomis socialiniuose tinkluose žymėkite grotažymę #TėčiaiSkaitoVaikams

Konkursas vyksta iki birželio 16 dienos. Nugalėtojai bus išrinkti burtų keliu. Nekantriai lauksime jūsų nuotraukų iš įvairių Lietuvos kampelių.

Akcija „Tėčiai skaito vaikams“ yra viena iš Skaitymo skatinimo programos, kurios įgyvendinimą finansuoja Kultūros ministerija, priemonių.

Programą įgyvendina