Skaitymo metai - Kęstutis Kasparavičius. „Sodininkas Florencijus“

Kęstutis Kasparavičius. „Sodininkas Florencijus“

2008 metų laimėtojas
Kategorija: Knygos vaikams
 
Sodininkas Florencijus: pasaka / Kęstutis Kasparavičius; iliustracijos autoriaus. - Vilnius: Nieko rimto, 2007. - 63 p. - ISBN 978-9955-683-33-9
Naujausia garsaus lietuvių kūrėjo Kęstučio Kasparavičiaus knyga „Sodininkas Florencijus“ – labai stilingas ir originalus kūrinys vaikams apie mažo meškinų miestelio gyvenimą. Nuostabių rožių augintojas meškinas Florencijus sukuria juodąją rožę, kuri atneša į miestelį vien tik juodas mintis ir liūdesį. Todėl sodinkas, nepasydamas to, kad rožės užsigeidė pati Meška Karalienė, užkasa savo kūrinį giliai po žeme ir taip sugrąžina miesteliui prarastą ramybę ir džiaugsmą.

Čia sutiksite daugiau įdomių ir spalvingų Meškamiesčio gyventojų: meškinus Kepėją, Bitininką su tūkstančiu trim šimtais aštuoniasdešimt septyniomis bitėmis, puošeivą meškutę Dainininkę ir mėlynių mėgėją meškutę Uogautoją.

Kaip ir kitos K.Kasparavičiaus knygos vaikams, „Sodininkas Florencijus“ yra paslaptingos nuotaikos, pasižymi painiu siužetu, iki pat atomazgos išlaiko skaitytojo dėmesį.

Knygos teksto poveikį dar labiau sustiprina iliustracijos, išsiskiriančios realistiniais piešiniais ir siurrealistiniais elementais, sužmoginamais daiktais ir gyvūnais. Iliustracijos savo vizualia įtaiga skatina skaitytoją fantazuoti ir nepaprastai harmoningai dera su tekstais. (Kęstutis Urba)
Knygų penketukas
Gintarė Adomaitytė
Kęstutis Kasparavičius
Vytautas V. Landsbergis
Urtė Uliūnė
Laima Vincė
Atgal

Organizatoriai

Partneris